איך יראה ענף הנדל"ן בעתיד?

לפשט עסקאות מורכבות, לגייס הון באופן מיידי ולקבל שומה מקצועית ומקיפה בתוך מספר דקות.

איך נשמעים לכם כל הדברים האלה, כמו חלום רחוק בלתי מושג? כמו אוטופיה נדלנית נדלני"ת מוגזמת?  ובכן אנו סבורים שלא מדובר בחלום!  אלגוריתמים ומערכות מחשוב משנים כבר את עתיד  הנדלן בעולם.

הדברים האלה יכולים וצריכים להפוך במהרה למציאות, גם כאן בישראל. דעו לכם כי הם קורים במקומות שונים בעולם ואין סיבה שלא יתרחשו כאן. באומת הסטארטאפים שלנו, בטח אחרי התחיפה שהעניקה הקורונה לחידושים טכנולוגיים של כלי עבודה מרוחקים.

היום אפשר לשבת בנוחות, בבית בצפון תל אביב, ולרכוש דירה דרך מתווך דירות אפילו בלונדון, ככה פשוט מהסמארטפון.

בלחיצת כפתור ניתן לקבל מהמתווך גישה לסיור בדירה ולראותה! ההליך עוד ומתייעל בעזרת חוזים מבוססי אוטומציה שדורשים חתימות בעמוד אחד. גם כאשר למעשה הם כוללים עשרות ומאות עמודים, כך בדרך זו נחסכות שעות על גבי שעות של עבודה! וזוהי רק תחילתו של החלום!

אלגוריתם מייצרים סטנדרט חדש, המוביל להתנהגות הגונה יותר בעולם הנדלן, מדוייקת ושקופה יותר. כולנו חייבים לשאוף למצב שבו ענף הנדלן שלנו הישראלי יהפוך מדינוזאור עצום ואיטי, לספינת ענק שמשייטת בים של חדשנות וטכנולוגיה.

לדחוף ליצירת ענף של חדשנות שבו כל עסקה נעשית דרך מערכת ממוחשבת, שחוסכת לנו כאבי ראש, סרבול ובירוקרטייה מייגעת. ענף שבו אלגוריתמים מביאים את העסקה הנכונה תוך בדיקה של הסיכונים וההתאמה לכל אחת ואחד מאיתנו.

PROPERTY TECHNOLOGY – השימוש בטכנולוגיות דיגיטליות, מידע ופלטפורמות של פיננסים משותפים, ישכללו את שוק הנדל"ן וייקחו אותנו כמה עשרות שנים קדימה והפכו את הענף שכולנו אוהבים כל כך לתוסס, חדשני, יוקרתי ומהיר.

אז בואו נחשוב כמה צעדים קדימה, על חידושים להעיף את הענף למעלה, ונרשה לעצמנו קצת לחלום בגדול יותר. בואו נהפוך את הענף שלנו למשהו עתידני, לדבר הגדול הבא !

**הכותב הוא ברק בר-לב, הבעלים והמייסד של משרד הנדל"ן בר-לב

דילוג לתוכן