יועץ לרכישת דירה

מחירי הדירות בתל אביב עולים, אתם בלחץ?

לאחר תקופה של עליות בשוק הנדל"ן התל אביבי לאחר מספר שנים של סערה צנועה, אנו עדים כעת שוב לעליות בשוק ובקצב איתן ובטוח.

משקיעים רבים בוחרים לרכוש דירות בתל אביב בשלב זה להשקעה או למגורים על מנת להימנע מהישארות מאחור וכדי להרוויח מעליית מחירי הנכסים.

הכותב הוא: ברק בר-לב, יועץ לרכישת דירה, מיומן בביצוע עסקאות מכר יד 2 מורכבות, בשכונות הצפוניות של תל אביב, בעל ידע וניסיון נרחב במקרקעין ותכנון ובנייה, הבעלים והמייסד של מותג הנדל"ן התל אביבי – בר-לב נדל"ן


טעות נפוצה שרבים עושים בשלב זה היא קניית דירה בתל אביב, ללא בדיקה, ללא עזרה של יועץ לרכישת דירה, עם הרבה ויתורים ומתוך התחשבות או חשש ש"הדירה תתרחק מהם" או "…שהמחיר לא יברח…". המוכרים מעלים את המחירים כי הם מרגישים את האווירה של עליית המחירים, מנסים את מזלם ומקווים שאנשים לחוצים יבואו ויקנו את הדירות שלהם במחירים מטורפים.

בהקשר זה, אני רוצה לספר לכם את הסיפורים של כמה מלקוחותיי שפעלו לפי האינסטינקט הזה לפני כ-5 שנים. לאחר שהמחירים המשיכו לעלות, הם קנו דירה להשקעה, ללא יועץ לרכישת דירה, ללא בדיקות, בעיקר כי כל רצונם היה לקבל את הבעלות של דירה, והכל כדי שלא יחמיצו עליות מחירים צפויות. הם רכשו דירה בעיר מסוימת, באחת השכונות הגרועות, בשולי העיר, ליד כביש ראשי, ובבנייה מאוד לא איכותית. התוצאה – אפס עליות מחירים.

בעוד ששכונות אחרות בעיר עלו משמעותית בתקופה זו, הערך של הדירה שלהם נשאר אותו הדבר. בנוסף, עקב איכות הבנייה הירודה, הם נתקלו אפילו בקשיים בהשכרת הדירה.

תחושת ההחמצה, הכשל וההלך לאיבוד היא תחושה מעקצצת מאוד. כשהם הגיעו אליי, היה להם רצון עז לפצות על ההפסדים הצורבים עם פעולות נדל"ן קיצוניות ומסוכנות יותר, פעולות שיכולות לחפות על ההפסדים העוקבים ולהניב עבורם רווחים אדירים. בלי קשר, הם נכונים לעשות הכול כדי לסגור את הפער. לצערי עם התחושה הזו, הם רק עלולים לעשות את המהלך המפסיד הבא, וההפסד עלול לעקוץ עוד יותר.

העצה שלי אליכם היא לקנות את דירה להשקעה או למגורים, גם בשוק דיור עולה, אבל היו זהירים ומרוכזים ואל תיסחפו לאווירה שלעיתים יכולה להיות חסרת פרופורציה.

קניית דירה תל אביב I טעויות נפוצות

תהליך רכישת דירה בתל אביב או דירה להשקעה הוא לעתים קרובות יותר מסובך ממה שאפשר לחשוב. קניית דירה בתל אביב היא אירוע שקורה מספר פעמים במהלך החיים, כך שצבירת ניסיון חובבני בתחום אינו מספיק. כיום, יותר ויותר אנשים מבינים שכדאי להם לקבל ייעוץ בנדל"ן מיועץ לרכישת דירה לפני תחילת תהליך רכישת הדירה כדי למנוע טעויות ולהתחיל בתהליך עם כמה שיותר ידע, עם מינימום אי ודאות ועם מידע פיננסי מדויק על הנדל"ן.

טעויות אופייניות בקניית דירה בתל אביב

פעמים רבות, שמאי בנקים מעריכים דירות בפחות משווי הרכישה כך שהבנקים מוכנים לממן את המשכנתא בצורה שלרוכש יהא חסר הון משמעותי (כספים) בעת רכישת דירה.

הערכת כמות השיפוצים הדרושה לדירה היא לרוב שגויה.

בעיית אינסטלציה תמימה לכאורה – יכולה להצטייר כמסובכת ו/או יקרה לתיקון בדיעבד ו/או תלויה ברצון הטוב של כל דיירי הבניין. לפעמים נאלצים לשלם גם שכר דירה וגם החזרי משכנתא לפני מעבר דירה, אם לא מקצה משאבים כספיים מבעוד מועד עלול להיווצר מחסור בהון עצמי לרכישת דירה.

אז למה לפעול ללא ניסיון בתחום? אנו נכין לכם תכנית נדל"ן פיננסית מדויקת הלוקחת בחשבון את כל ההוצאות הצפויות לתמיכה בכל המצבים האופייניים בשוק הנדל"ן התל אביבי. תכנית זו היא למעשה תכנית פעולה אחראית וברורה שתוכלו לפעול לפיה בראש רגוע וחסר דאגות. בנוסף, תקבלו כלים והנחיות לבדיקה יסודית של הדירה כדי למנוע עלויות כספיות נוספות.

לסיכום, עבודה עם יועץ לרכישת דירה, מומחה בשוק התל אביבי ועבודה בליווי מקצועי מומלצת מאוד, במיוחד בתקופה זו, כדי למנוע טעויות גדולות. כדאי לשמור על קור רוח ולמצוא את הדירה המתאימה.

אנחנו שם, תמיד, בשבילכם

צרו עמנו קשר בונה, משתלם ומשנה חיים:

בר-לב נדל"ן: 077-449-0338 

דילוג לתוכן