גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חדשות

כיצד מחשבים הערכת שווי לנכס ומהן 5 הטעויות הנפוצות ביותר בקרב בעלי נכסים

6 אפריל, 2022

רוצים להעריך בעצמכם את שווי הנכס שלכם נכון לשנת 2022 ולדעת כיצד ניתן לקבל את השווי המקסימלי שבו תוכלו למכור את דירתכם בצפון תל אביב? ובכן במאמר שלהלן נסקור את מיטב השיטות והכללים שבעזרתם, בין היתר כמובן, הערכנו ומכרנו מאות דירות למכירה בצפון תל אביב.

בלא מעט מקרים ומפגשים עם בעלי נכסים רבים שפועלים בניסיון למכור את דירתם, אנו מגלים שהתמורה אותה הם מבקשים בעד שווי הדירה לעיתים שומטת את קרקע המציאות ביחס למחירי השוק. 

אז רגע לפני שנסקור כיצד מתמחרים נכס נכון, הנה לכם חמשת הטיפים שלנו שיעזרו לכם להימנע מטעויות.

ובכן דירות למכירה בצפון תל אביב,

נתחיל.

כמה כסף חסר לי כדי לרכוש את הנכס הבא שלי?

אנו מודעים לכך שבעלי נכסים מעוניינים למכור ולהשתדרג, אולם אם אין לכם מספיק כסף להוסיף כדי לקנות את דירת חלומותיכם אל תצפו שהקונה יוסיף את החוסר מכיסו.

בכמה השכן שלי מכר?

ברוב המקרים שכנים וחברים יגוללו לכם סיפור שמכרו את דירתם בשווי גבוה בהרבה לעומת השווי הריאלי והאמיתי. מכאן, אנו נדגיש כי אין להסמתמך על מידע אודות שמועות, אלא רק על בדיקות שמובילות לעובדות מוצקות. 

כמה מס אצטרך לשלם? ומה לגבי גובה חשיפת המיסים בהיטל השבחה ומס שבח?

ובכן מדובר בתופעה נפוצה בעיקר אצל מוכרי דירות אשר מחזיקים נכס מקרקעין בתחומי תוכנית הרובעים בתל אביב, כמו גם משקיעים ובעלי דירות מרובות שבדרך כלל הם יצטרכו לשלם מעט יותר מיסים בעת המכירה לעומת בעל דירה המחזיק בדירה יחידה ומן העבר השני, את הקונים נתון זה פחות עניין (כמה מיסים יש למוכר לשלם) מאחר ועיסוקם מתרכז במחיר השוק האמיתי של הנכס.

טיפ רביעי -  קונים לא פראיירים

היום בשנת 2022 בעידן הטכנולוגיה כל מי שחולם למצוא קונה שישלם יותר או תושב חוץ שלא מכיר את מחירי השוק, לטעמנו טועה ובגדול.

טיפ חמישי - מתווך אמר לי…

מתווך אמר לי שהוא יכול למכור את הבית ב 200 אלף שקלים יותר ממחיר השוק?

ובכן דעו לכם, כי מרגע שתפרסמו את הדירה למכירה תהפכו למחוזרים בעיקר בקרב המתווכים בסביבה. אנו בהחלט מבינים כי בשל התחרות הגדולה בין מתווכים ומסיבות של חוסר מקצועיות ו/או ידע בתחום, אלה יבטיחו לכם כי שווי הדירה גבוה באלף מונים יותר ממחיר השוק. לצערנו מדובר ברעה חולה ובשיטה פגומה אשר מטרתה לגרום לכם לבחור בהם.

לאחר שסקרנו את מהן טעויות התמחור, נשאלת השאלה מהו תמחור נכון, ומהי השיטה הנכונה ביותר לתמחור מנצח!

ראשית, וכאשר מדובר בדירות למכירה בצפון תא יש לברר בכמה נמכרו נכסים דומים לשלכם ובפרט בתקופה האחרונה - איך עושים זאת? הכלי הראשון והיעיל ביותר הוא אתר מדלן בו תוכלו לבחור שכונה עיר ואו רחוב ולראות בצורה פשוטה מה נמכר ומתי. רצוי להשוות לדירה שהכי דומה לדירה שלכם.

קשה למצוא בדיוק את אותה דירה, אבל כדי לבצע הערכה נכונה ומהימנה, השוו בין דירות הדומות זו לזו ככל האפשר.

הכלי השני הוא אתר של רשות המיסים בו ניתן לתור אחר אותו מידע אך בצורה קצת יותר סבוכה. אנו ממליצים לבדוק עסקאות מהשנה האחרונה, אך אם אין מכירות מרובות באזורכם ניתן גם "ללכת" בציר הזמן מעט אחורה אך לא יותר מדי.

לאחר שגילינו אילו דירות למכירה בצפון תל אביב נמכרו ומתי, הגיע הזמן לגלות מול מי אנחנו מתחרים.

התחילו את הבדיקה באתר יד 2, מצאו נכסים דומים לשלכם בשכונת המגורים ובשכונות דומות מתוך מטרה להבין את שווי הדירות המוצעות לשוק החופשי. לאחר שכל הנתונים בידיכם יש לערוך טבלת השוואה ולקבוע את השווי הריאלי של הדירה.

יש לזכור שחלק מהמוכרים מפרסמים במחיר גבוהה ולא ריאלי וכמובן כנראה שלא קראו את המאמר שלנו ובטח עושים ועשו את כל הטעויות שלמדנו קודם. לפיכך דירות אשר מוצעות לשוק במחיר שאינו ריאלי, אלה כמובן שלא יכללו בטבלת הערכת השווי לדירה.

 

בהצלחה!