מאחורי הקלעים של פרויקט פינוי בינוי בקריית אונו

ברחוב לוי אשכול בקריית אונו מתבצע פרויקט פינוי בינוי שבמסגרתו נהרסות 328 דירות ישנות ובמקומן נבנות 728 דירות חדשות ושטחי מסחר בתשעה בניינים חדשים בני עשרים קומות כל אחד.

הסיפור של הדיירים:

נציג הדיירים: האתגר הגדול הוא אומר היה להשיג חתימות של הדיירים.

כשהגעתי לשכונה, בשנת 1988 השכונה פרחה, הבתים היו מתוחזקים טוב, הגינות היו מטופחות והיום, אחרי עשרים ואחת שנים, הבניינים במצב רעוע. על אף שלקריית אונו יש דימוי גבוה, אף אחד לא רוצה לגור פה. יש פה הרבה דירות שמושכרות לפועלי בניין שעובדים באזור או דירות של זוגות צעירים שזוהי הדירה הראשונה שלהם. אין לנו דרך אחרת, הפרויקט של פינוי בינוי הוא העתיד שלנו.

כדי להשיג את החתימות של כל בעלי הזכויות לפרויקט עברנו מסע ארוך ומתיש. היינו שלושה נציגים ועוד חמישה שעבדו לפי אזורים. יש אצלנו 328 בעלי זכויות, חלקם גרים בחו"ל ולא אחת נדרשנו לחוקרים פרטיים כדי לאתר אותם, וחלק מהדיירים הם בעלי דירות שמשכירים אותם באמצעות עורך דין המייצג אותם.

היו לנו קשה במיוחד עם שני סוגים של אוכלוסיות, האוכלוסייה המבוגרת  שלא סמכה על האנשים שיוציאו אותם מהדירה שלהם ואוכלוסיית "החכמולוגים" שחשבה רק איך למקסם את הנכס שלהם ולקבל פנטהאוז או וילה מפוארת. למזלנו יש חוק דייר סרבן. לפני החוק האנשים ידעו שבכוחם לתקוע את הפרויקט ולנסות למקסם את התמורה, אך כעת הם מודעים לכך שהם עלולים להגיע אל בית המשפט.

התמורה ליזם:

בפרויקט נבנות 728 דירות חדשות ו – 2.420 שטחי מסחר ב – 9 בניינים בני 20 קומות. בבניינים החדשים, יהיו  דירות של 3 חדרים, 4 חדרים, 5 חדרים, 6 חדרים, מיני פנטהאוז ופנטהאוז.  לכל דירה יש חניה ומרפסת של 12 מ"ר ומעלה.

התמורה לדיירים

שטח דירות התמורה נע בין 70 מ"ר ל-118 מ"ר, בהתאם לגודל הדירה המקורית, בתוספת של מרפסת בשטח של 12 מ"ר + חניה. נוסף על כך, היזם התחייב לבצע חיזוק , תוספת ממ"ד ותוספת של מרפסות. במסגרת תמ"א 38 של בנייני המגורים הנבנים ברחוב לוי אשכול 35-37. היזם משלם שכר דירה והובלות.

חניה

כיום החניה היא ברחוב. בדירה החדשה תהיה חניה תת קרקעית.

לו"ז

העבודה על הפרויקט החלה בשנת 2011.

היתר בנייה לשלב הראשון אמור להתקבל בתחילת 2020.

התחלת הבנייה מתוכננת לתחילת 2021.

המיקום: קריית אונו, רחוב לוי אשכול בין הרחובות של שי עגנון ויחזקאל.

המצב הקיים: 328 דירות שיכון ישנות בנות 4 קומות מעל קומת עמודים ב- 15 בניינים שנבנו בשנות השישים. השטח הממוצע של  הדירות הישנות: כ- 70 מ"ר.

היזם והמבצע: חברת בוני התיכון

דילוג לתוכן