סיפור הצלחה ברמת השרון – פרויקט פינוי בינוי

פרויקט ברחוב החלוץ בשכונת מורשה רמת השרון.

בפרויקט נבנו שני מגדלים, ברחוב החלוץ – בכל מבנה 19 קומות עם 68 יחידות דיור בכל מבנה , סך הכול 192 יחידות דיור בשני הבניינים.

שני המגדלים נבנו במקום שלושה בניינים ישנים שבהם 49 יחידות דיור שנהרסו במהלך פרויקט פינוי בינוי לצד פיתוח סביבתי הכולל שטחים ציבוריים למשחקים לילדים, מדשאות, שבילי להליכה ורכיבה וגן ירוק אחד.

כל אחד מבעלי הדירות הקיימים העבירו ליזם הפרויקט יחידת דיור בת ארבעה חדרים בשטח של 80 מ"ר ובתמורה קיבלו כל אחד מהם יחידת דיור משפורת וחדשה בת חמישה חד' בשטח של 125 מ"ר.

הפנינו מספר שאלות אל אחד ממובילי הפרויקט:

שאלה: מה תעשה עם הנכס החדש?

תשובה: כבר מתחילת הפרויקט תכננתי להישאר ולגור בדירה החדשה, אני מבין התושבים בעיר הוותיקים של רמת השרון, ואוהב את העיר וכמובן שלגור בה. הפרויקט שלנו ופרויקטים נוספים בשכונה משדרגים אותנו לשכונה שברמה גבוהה ועם רמת איכות למגורים מעולה.

שאלה: בכמה הושבחה הדירה?

תשובה: שווי הנכס קפץ פי שלושה. לפני תחילת הפרויקט, המבנה היה מתפורר, בלי מעלית, באזור מלוכלך ולא מתוחזק והיחידות דיור שלנו הוערכו ב- 800.000 שקלים, כעת היחידות דיור החדשות מוערכות ב2.4 מיליון שקל.

שאלה: היית עובר את התהליך שוב?

תשובה: בהחלט. ואני מוכן בשמחה לייעץ לאחרים, אבל יש לקחת בחשבון שמדובר במסע ארוך ולא פשוט.

שאלה: מהו האתגר המורכב ביותר?

תשובה: האתגר היה לגבש את בעלי הדירות השונים ולשכנע אותם להגיע לרמת מחויבות גבוהה לפרויקט.

מטבע הדברים עלו חששות רבים כמו למשל, החשש למסור את הדירה, המהווה את הרכוש העיקרי אצל דיירים רבים, ולא לקבל את מה שהובטח. אבל, כאשר התקשרנו עם ברק בר-לב, שליווה אותנו לאורך כל חיי הפרויקט , ידע ברק היטב לכוון ולייעץ לכולנו.

הפרויקט יצא לדרך, קודם ביעילות גבוהה וללא בזבוז זמן והסתיים בזמן קצר, יחסית לפרויקטים אחרים. התחלנו את הפרויקט בשנת 2010 ובשנת 2016 כבר קיבלנו את יחידות הדיור החדשות.

דילוג לתוכן