איך מכרנו מרחוק דירה למכירה בבבלי לתושב חוץ?

הם אמריקאים שאינם מבינים עברית, ובכל זאת, בעזרת בר-לב נדל"ן, הם הצליחו למכור את דירתם בשכונת בבלי בלי לבקר בישראל ולו פעם אחת

אחד האתגרים הסבוכים בתחום תיווך הנדל"ן הוא מכירת דירה בידי לקוח שמתגורר בחו"ל, תושב חוץ, שמעוניין לבצע את המכירה מרחוק. לנו, צוות המתווכים-המשפטנים של "בר-לב נדל"ן", יש ניסיון רב במכירת דירות ע"י תושבי חוץ, על שלל המשוכות הכרוכות בכך, שעמן אנחנו מתמודדים בהצלחה בזכות הניסיון והידע המולטי-דיסציפלינרי המקיף שלנו (במשפטים, במיסוי, בשמאות ובתכנון, בהתחדשות עירונית ובביטוח ועוד).

סיפור שמדגים זאת היטב הוא זה של משפחה אמריקאית (בת 8 נפשות) שאינה דוברת או מבינה עברית, אשר קיבלה בירושה דירה למכירה בשכונת בבלי בצפון תל אביב (רחוב הזוהר). המשפחה פנתה אלינו תחילה לצורך השכרת הדירה, ולאחר מכן חזרה אלינו על מנת שנבצע עבורם את מכירת הדירה, מרחוק.

למה זה מורכב?

 • בגלל הגיאוגרפיה – המוכר מתגורר מחוץ לישראל, והדבר מייצר קשיים טכניים וביורוקרטיים, בפרט אם אין לו חשבון בנק בישראל (לצורך העניין נדרשת עבודה רבה ומורכבת מעורך הדין, בנושא פתיחת חשבון בנק והכנת המסמכים לשם פתיחת החשבון), ואם הוא מעוניין לבצע את העסקה מבלי להגיע לישראל.
 • בגלל הבדלי השפה – בישראל כל הניירת המשפטית והתהליכים הביורוקרטיים מול רוב הרשויות (כולל הטאבו, הרשות למקרקעי ישראל והבנקים השונים) חייבים להיות בעברית.
  דעו לכם כי לעיתים המוכר / היורשים עוברים מבחן בקונסוליה של הבנת השפה העברית, וזאת כדי לוודא שהבינו את מה שנכתב ושסוכם בהסכם המכר אל מול הקונה. וככל שעולה אבק של אי הבנת עיקרי הדברים, אף נדרשים המוכרים / היורשים לתרגם לעיונו של קונוסל ישראל על חשבונם ובאופן עצמאי את המסמכים וההסכמות מעברית לאנגלית, כך שלא יהא מקום של ספק לחתום על הסכם מכר מבלי להבין את תוכנו.
 • בגלל המיסים – כאשר עסקה מתבצעת הן בישראל והן בחו"ל, נדרשת הבנה במיסוי בארץ ובחו"ל, ודיווח על קבלת הכספים במדינה שבה מתגורר המוכר.

ביצוע עסקת נדל"ן מרחוק – אין זו אגדה

אפשר לבצע את עסקת המכר בלי להגיע לישראל, בליווי המקצועי הנכון.

מיופה הכוח של המוכר (עו"ד ו/או נציג מטעמו בישראל) יכול לחתום במקום המוכר על חלק גדול מהמסמכים.

יחד עם זאת, על חלק מהמסמכים בעל הנכס (המוכר) יידרש לחתום בעצמו, בפני קונסול ישראל בחו"ל.

על מה המוכר צריך לחתום?

המסמכים העיקריים שעליהם המוכר צריך לחתום (בעצמו או באמצעות מיופה כוחו) הם:

 1. חוזה,
 2. מסמכים לרשויות המס,
 3. מסמכי הרישום בטאבו.

מה עשינו עבור המשפחה האמריקאית לצורך מכירת הדירה בבבלי?

 1. קיבלנו הערכת שווי לדירה באמצעות שמאי מקרקקעין מוסמך.
 2. על בסיס הערכת שווי הנכס ובתיאום עם לקוחותינו היורשים (ביחס לשווי המחיר המבוקש) פרסמנו את הדירה ובכל חזיתות השיווק לרוכשים פוטנציאליים. בגלל מיקומה הנחשק והאטרקטיבי של הדירה למכירה בצפון תל אביב, הדירה משכה מתעניינים רציניים רבים.
 3. לאחר שאספנו מספר רב של הצעות במחיר המבוקש מרוכשים פוטנציאליים אחדים, הובלנו ביניהם מהלך של התמחרות, כדי לבחור ברוכש שיציע את הסכום הגבוה ביותר.

  בסופו של יום הוסכם על מכירת הנכס במחיר הגבוה ב-8% מהערכת השמאי.
 4. עסקת המכר בוצעה מתחילתה ועד סופה, ומרחוק! – נכון, המוכרים לא נדרשו להגיע לישראל לצורך מכירת הדירה.

  למרות המרחק הפיזי, שמרנו על לקוחותינו קרובים בכל רגע, ועדכנו אותם בהתקדמויות על בסיס יומיומי, בשקיפות מלאה, כפי שאנחנו נוהגים עם כל לקוחותינו.

  כמו כן, דאגנו לכך שכל היבטי העסקה יטופלו על ידי עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין, שאיתו אנחנו מקיימים סינרגיה מקצועית באופן שוטף. עורך הדין ביצע חתימה בשם הלקוחות על הסכם המכר בעברית ותכנן לוח זמנים לקבלת כל התשלומים עבור הלקוחות ולמסירה ממשית של הדירה לקונים.
 5. התשלום התקבל בארצות הברית – הפנינו את לקוחותינו למשרדי עורכי דין בארצות הברית שהינו מומחה בענייני המיסוי הבינלאומי לצורך קבלת הכסף במקום מגוריהם.

כפי שהובלנו את מכירת הדירה של המשפחה האמריקאית המרוצה, משיחת הטלפון הראשונה ועד לקבלת התמורה בעבור הדירה, כך נוכל לקדם גם עבורכם עסקת נדל"ן משתלמת בצפון תל אביב.

במשך 12 שנות פעילותנו ב"בר-לב נדל"ן" הובלנו מאות עסקאות משתלמות של דירות למכירה בצפון תל אביב (כולן בפחות מ-60 יום), שבמהלכן השתמשנו בידע וההשכלה הרב תחומיים שלנו כדי לסייע ללקוחותינו לחסוך ממון רב על מיסים והיטלים; להשיג את יעדיהם באמצעות פתרונות חכמים ויצירתיים ולזהות בזמן משוכות שצצות לאורך הדרך.

רוצים לקרוא בהרחבה עוד קטעים המביעים עמדה על עסקאות מסוג של דירות למכירה בשיכון בבלי? היכנסו למאגר שלנו ממש  👈כאן ותוכלו ליהנות משורה של מאמרים מקצועיים פרי יצירתנו

 1. הטעויות הנפוצות שעושים בעלי דירה למכירה בבלי בתהליך המכירה
 2. איך מכרנו מרחוק דירה למכירה בבבלי לתושב חוץ?
 3. דירות למכירה בבלי
 4. יש לך דירה למכירה בבבלי?

צרו עמנו קשר בונה, משתלם ומשנה חיים:

לדירה מכורה ב-60 יום, ברווח מירבי,

בר-לב נדל"ן: 077-449-0338

דילוג לתוכן